میل به نو شدن ؛ میلی انکار ناپذیر

امروزه با توجه به عمرآپارتمان ها و حدود نیم قرن آپارتمان نشینی و از طرفی میل به نو بودن در درون انسانها نیاز به بازسازی و دکوراسیون داخلی به یک نیاز جدی درکلان شهرها تبدیل شده است.

همین میل به نو بودن سبب میگردد که انسان به فکرایجاد تغییرو تحول در محل زندگی خود بیفتد و فضای زندگی و دکوراسیون منزل یا مغازه و دکوراسیون داخلی محل کارش را بصورت اساسی تغییر دهد و حتی چیدمان داخلی فضاها را با برداشتن دیواری یا گذاشتن پارتیشنی، تغییری درسقف و کف ، نورپردازی و ... تغییر دهد و یا حتی کاربری آنرا تغییر دهد. اما بسیاری از مردم به جای تخریب و ساخت مجموعه ی جدید برای خود، اقدام به بازسازی و نوسازی ساختمان می نمایند این اقدام قطعا بسیار کم هزینه تر و به صرفه تر می باشد تا اینکه ما بخواهیم واحد جدیدی برای خود ایجاد نماییم، همچنین زمان کمتری را نیز برای نوسازی ساختمان صرف خواهیم کرد. فارغ از این موضوع بطور کلی هر ساختمان با هر کاربری اعم از مسکونی، اداری، تجاری، فروشگاهی و ... بعد از چند سال که از عمرش گذشت و گرد سالیان بر چهره اش نشست نیاز به بازسازی ساختمان و نوسازی آن احساس می شود. 

در بازسازی و نوسازی و تغییر دکوراسیون باید مرحله به مرحله و با دقت زیاد پیش رفت تا از هدر رفت زمان و هزینه جلوگیری کرد

   ابتدا باید تصمیم گرفت که کدام قسمت خانه یا آپارتمان خود را می خواهید بازسازی نمایید، و یا حتی یک بازسازی کلی انجام دهید و طراحی آپارتمان خود را به کلی دگرگون کنید. در واقع در این مرحله ما سعی می کنیم با مشاوره دادن به شما سطح بازسازی و یا وسعت کار بازسازی را مشخص نماییم. از نظر ما به دلیل اینکه فرایند بازسازی یک عملیات خاصی است که تا حدودی خانواده را مشغول می کند و به نوبه خود گرد و خاک و مزاحمت های خاص خود را برای همسایگان دارد، بهتر است تمام آنچه مورد نظر شما است در انجام عملیات بازسازی دیده شود و با رعایت پرهیز از کارهای اضافه و هزینه زا، سعی کنیم هر جایی که نیاز به بازسازی دارد مورد تعمیر و بازسازی قرار گیرد تا مجبور نشوید یکی دو سال بعد دوباره یک بازسازی جدید رو تجربه کنید، البته طراحان و مجریان ما دراین شرکت تمام تلاش خود را می کنند تا با مشاوره دادن مناسب و طراحی به روز و مدرن، خانه شما را همانطور که مورد نظر شما است و در ذهن تصور می کنید بازسازی نمایند تا به این زودی نیاز به بازسازی مجدد نداشته باشید.

در مرحله دوم با جلساتی که خواهیم داشت هدف از بازسازی مشخص میگردد

با هدف تامین آسایش و راحتی بیشتر ( به روز رسانی و بهبود وضعیت گرمایش و سرمایش - تغییر آشپزخانه از حالت سنتی به آشپزخانه لوکس و مدرن - ساخت و اضافه نمودن حمام پیشرفته و لوکس به همراه سیستم های جکوزی و یونیت های ویژه حمام - تعویض پنجره ها با پنجره های دوجداره - ایجاد سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان - اجرای درب پارکینگ برقی و کرکره هوشمند )

 با هدف تعمیرات و جلوگیری از فرسوده شدن آپارتمان ( رفع نم - تعویض سیستم لوله کشی آب و یا سیستم برق رسانی به دلیل فرسودگی - رنگ آمیزی و لکه گیری با گچ و یا کاغذ دیواری کردن خانه - بازرسی پی و ریشه ساختمان - برسی سیستم اگو و فاضلاب و تقویت اتصالات و لوله های آن - محکم کردن سنگ نما و یا سنگ مجدد کردن و یا سیمان کاری اطراف بنا )

با هدف ایجاد فضاهای جدید ( اضافه کردن بالکن ها به اتاق - ساخت TV room یا تی وی بک ، فضایی برای سیستم سینما خانگی و تماشای فیلم - تبدیل فضاهایی مانند زیرشیوانی ، انبار و یا زیر زمین به اتاق خواب، فضای ورزشی و یا دفتر کار - تقسیم کردن یک اتق به دو و یا چند اتاق و یا تجمیع فضا ها به یکدیگر- تغییر مرزبندی کلی قسمت های خانه مانند سرویس ها ی بهداشتی ، اتاق خواب ها ، آشپزخانه - ایجاد کتابخانه، اتاق کار و یا فضای ورزش در گوشه ای از خانه - کوچک کردن و یا بزرگ کردن حمام و سرویس های بهداشتی )

با هدف صرفه جویی در انرژی ( تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره - اجرای سیستم گرمایش از کف - استفاده از سیستم زمین گرمایی برای سیستم سرمایش و گرمایش )

با هدف ایمنی و آمادگی (طراحی و اجرای سیستم اعلام و اطفا حریق و زنگ خط- سیستم های امنیتی ، دوربین مداربسته ودزدگیر اماکن- درب های ضد سرقت  و احداث حفاظ سر دیوار و حفاظ پنجره و درب ورودی- برق اضطراری و روشنایی اضظراری )

و در انتها متخصصان و طراحان ما در این شرکت طی جلسات متعدد با حضور اعضای خانواده و بررسی نیازها و سلایق وعلاقه ها و سبک زندگی آنها (اهل مهمانی دادن های بزرگ هستید؟ شب نشینی های صمیمی چند نفره زیاد انجام می دهید؟ آیا به یک منطقه نشمین بزرگ با چیدمان مبل های یک پارچه نیاز دارید؟ و یا بهتر است ۲ یا ۳ منطقه نشیمن با مبل های کمتر داشته باشید تا در شب نشینی و میهمانی افراد به گروهی در جمع افراد مورد نظر خود باشند؟) طرحی جامع ، کامل و دور اندیشانه را ارائه میکنند تا در آینده نزدیک مجدد نیاز به بازسازی نباشد.

تا رسیدن محل زندگیتان به آنچه در ذهن دارید همراهتان هستیم.