دکوراسیون داخلی خاص تر ، جذب مشتری بیشتر

 دکوراسیون داخلی یک فضای تجاری(مغازه ، بوتیک ، پاساژ) حرف اول و آخر را در انتخاب کالا توسط مشتری خواهد زد.اگر دکور شما حرفی برای گفتن داشته باشد و دارای ایده های نو باشد می توانید امیدوار باشید که با ارائه خدماتی مناسب هر بیننده ای را به یک مشتری تبدیل نمایید. در واقع اگر بتوانید کاری کنید که مشتری هنگام ورود به فضای کسب و کار شما احساس راحتی و اطمینان نماید ،می توان گفت نصف راه را رفته اید و حال می ماند نوع خدمات و هنر شما در جذب مشتری.

دکوراسیون داخلی این فضا باید به گونه ای باشد که از لحاظ روحی ـ روانی  تأثیر مثبتی بر روی افراد داشته باشد. در دکوراسیون داخلی یک فضای تجاری، گرافیک بسیار راه‌گشاست و نوع رنگ‌بندی، چیدمان، نورپردازی، المان‌های تصویری را نباید نادیده گرفت .

در طراحی داخلی یک فضای تجاری نکات حیاتی وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه نمود از جمله :

 طراحی سبک و کم حجم : نبايد فضا از لحاظ بصری سنگين باشد، چرا که سنگين بودن فضا توجه بيننده را به خود جلب می کند و جايی برای توجه به محصول باقی نمی گذارد. در صورتی که يک طراحی سبک و کم حجم با تزئينات مختصر و رنگ بندی ساده و خنثی اين شرايط را فراهم می سازد که پيش از هر چيز محصولات مورد نظر به چشم بيايد.

طراحی ویترین : اساساً ویترین قسمتی از مغازه به شمار می رود که برخی از محصولات عرضه شده در آن به نمایش در می آید که هم مشخص کننده نوع فعالیت مغازه است و هم به جلب مشتری کمک می کند . چگونگی طراحی ویترین به امکاناتی که پلان مغازه در اختیار طراح می گذارد و همچنین به موقعیت آن بستگی دارد. این که مغازه داخل یک پاساژ قرار گرفته یا به صورت منفرد، بر خیابان است، عواملی هستند که در طراحی ویترین تاثیر گذارند. معمولاً چند روش در طراحی ویترین وجود دارد که به سیاست فروش عامل آن مرتبط است.گا هاً فروشنده ویترین شلوغ با ارائه محصولات متعدد با تنوع رنگ را می پسندد و گا هی ویترین خلوت با ارائه چند محصول خاص و محدود. موردی دیگر که امروزه بسیار مورد توجه فروشندگان قرار گرفته ، گنگ بودن ویترین است این گنگ بودن حس تعلیق در بیننده ایجاد می کند و حس کنجکاوی مشتری را وادار می کند که وارد مغازه شود. باید بدانید که در واقع ویترین مغازه شما رابطی بین مغازه و محیط بیرون بوده و هر چقدر که این رابط بتواند ارتباطی قوی تر با مخاطبان بیرون برقرار نماید قطعا در میزان فروش شما نیز تاثیر گذار تر خواهد بود.در واقع طراحی ویترین مغازه می تواند هم عملکرد مثبت و هم عملکرد منفی بروی کسب و کار شما داشته باشد و باید در طراحی و نوع دکوراسیونی که قرار است برای آن به کار ببرید نهایت دقت را به عمل آورید.مواردی همچون رنگ بندی ویترین و نور پردازی ان از جمله مهمترین بخش های ایجاد یک ویترین به شمار می روند که باید دقت لازم را به انها داشته باشید.  

 گزینش مبلمان : نیمکت، میز، صندلی و تمامی مبلمان ها باید طوری انتخاب شوند که در عین حال که بر جلوه بصری فضا تاثیر دارند کاربری خود را نیز حفظ کنند. رنگ، طرح ، حجم مبلمان بر شوق بصری مشتری می افزاید . 
نور : روشنایی یک مرکز خرید در حین شدید بودن باید پنهانی و پوشیده و البته متغیر باشد. یک نور همیشگی کسل کننده است. نورمناسب باعث می شود خریدار زمان طولانی را برای خرید در مرکز خرید صرف کند. هم چنین نور پردازی متمرکز روی محصولات ، استفاده از عناصر تزئینی در ویترین ، ایجاد یک هارمونی رنگی ویا تضاد متناسب می تواند به جذابیت ویترین کمک کند . 

رنگ : تنوع رنگی یکی از اصول طراحی موفق مراکز تجاری است. در یک فضای تجاری که به طورصحیح طراحی شده، عملکرد چشم انداز، مهمتر از خود ساختمان آن خواهد بود. رنگ و بافت داده شده به فضاها بیشتر در ارائه مفهوم، به کار می رود. 

تقسیم بندی فضاهای فروشگاه : در این مرحله باید طوری فضاها را مجزا نمود که هرکس در جایی که باید باشد قرار بگیرد و فضا به شکل مطلوبی از هم منفک شده باشد که این تقسیم بندی شامل 1- فضای نمایش کالا ، 2- فضای نگهداری و دپوی کالا ، 3- فضای فروشنده ، 4- فضای گردش یا فضای مشتری می باشد.

بطور حتم بررسی تمام این نکات و بکارگیری آن در جای مناسب نیازمند تخصص و دانش معماری حرفه ای می باشد ، گروه طراحی این شرکت با در نظر گرفتن تمام این موضوعات اقدام به خلق طرحی ویژه برای فضای کسب و کار شما خواهد نمود و در طراحی این فضا علاوه بر مسائل فوق به نکاتی همچون موضوع فعالیت فضای تجاری ، قشری که قرار است به آن مکان مراجعه کنند (آقا،خانم،عمومی) ، طبقه اجتماعی مراجعه کننده گان ، موقعیت مکانی محل کسب و کار شما در شهرو ... توجه نموده و در نهایت طرحی زیبا و منحصر به فرد را به شما ارائه خواهند داد و در تمامی مراحل اجرا برای رسیدن به طرح ایجا د شده با شما خواند بود.

هدف اصلی از طراحی فضای کسب و کار شما ، ایجاد فضای مناسب روانی و همچنین بهبود در عملکرد فیزیکی می باشد .