دکوراسیونی جذاب و دلچسب مانند منوی کافی شاپ و رستورانتان

 

امروزه رستوران ها وکافی شاپ های مختلفی در سطح شهرها مشغول به فعالیت هستند. با این حال همه ی آنها  تمام افراد را جذب خود نمی کنند. در واقع محیط آنها باید طوری باشد که علاوه بر سلامت و مطلوبیت خوراکی ها و نوشیدنی ها, محیطی زیبا و منحصر به فردی برای افراد باشد. بدین منظور طراحی دکوراسیون داخلی رستورانها و کافی شاپ ها دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

با توجه به افزایش روز افزون شمار رستورانها و کافی شاپ ها یکی از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون رستوران ها و کافی شاپ ها, خلاقیت و نوآوری می باشد. این گونه کافی شاپ ها مشتری بیشتری به خود جذب می کنند. همچنین معماری امروزه رستورانها و کافی شاپ ها نسبت به گذشته تغییر کرده است و صاحبان آنها سعی می کنند با معماری متفاوت و منحصر به فرد به جذب مشتری بیشتر بپردازند. به علاوه تزیین و زیباسازی فضای این مکانها باعث می شود محیطشان برای افراد دلچسب تر باشد.

معمولا اولین نگاه مشتری به بخش آشکار رستورا ن می باشد. سردر و ظاهر ساختمان و سپس دکور، طراحی میز و صندلی، نور پردازی، رنگ، کف سالن، وغیره که نشان دهنده لوکس و مجلل بودن رستوران خواهد بود.

درباره ی چیدمان داخلی و مشخصه های مورد توجه در  فضاهایی که برای میل کردن نوشیدنی و حتی مکانی که در آن برای سرو غذا استفاده می شود و یا مکان های دنجی که برای صحبت کردن طراحی می شوند نکاتی مورد توجه می باشد که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد.

نمای کافی شاپ ها و رستورانها از ابتدایی ترین فاکتورهایی است که می تواند به جلب توجه مشتری کمک کند. امروزه افراد تمایل دارند در محیطی متفاوت از معماری داخلی منازل, ساعت های از روز خود را بگذرانند. تجربه گذراندن ساعاتی در کافی شاپ هایی با نمای خارجی خلاقانه و فانتزی می تواند تجربه شیرینی برای افراد باشد. بنابراین اگرچه ساخت چنین فضاهایی هزینه بالایی دارد اما مشتری بیشتری جذب می کند و در نتیجه سود بیشتری برای صاحبان آنها خواهد داشت. 

یکی از نکات مهم دیگر نحوه نشستن و نکاتی می باشد که باید در مورد ارگونومی صندلی های مورد استفاده رعایت شود. در حقیقت مشتری و کسی که می خواهد از خدمات غذا خوری و کافی شاپ استفاده کند نیاز به صندلی ای دارد که احساس راحت بودن را تجربه کند. در حقیقت راحت بودن از طرفی باعث می شود خاطره خوبی در ذهن مشتری از آن مکان باقی بگذارد واز طرفی طولانی تر شدن زمان نشستن در یک تحقیق خارجی نشان داده شده است که باعث سفارش دوباره ی غذا و نوشیدنی می شود.

نکته دیگر طیف های رنگی است که باید در رستوران و کافی شاپ استفاده می شود. بسته به تیم طراحی ، برند ، ویژگی ها و رنگ های لوگو ،هر رستوران و کافی شاپ برای خود رنگ هایی را مد نظر قرار می دهد که متناسب با آن رنگ ها چیدمان داخلی و رنگ های صندلی، رنگ کف و حتی رنگ لباس های پرسنل طراحی می شود.

نوع متریال نیز اهمیت بالایی دارد و برخی از آنها میتوانند حس صمیمت در مشتریان ایجاد کنند.استفاده از چوب یا ام دی اف روکش چوب می تواند حس بسیار خوبی در مشتری ایجاد کند و باعث حس دوستی بیشتری در مشتری شود. 

ما در این شرکت طرح های ناب و ویژه ای برای رستورانها و کافی شاپ های شما داریم تا این مکانها به مکانی خاطره انگیز و دلچسب برای مشتریان شما بدل گردد.