ماندگاری در ذهن مخاطب و رونق در کسب و کار با غرفه های نمایشگاهی خاص

ماندگاری غرفه در اذهان بازدیدکنندگان به تنهایی معیاری باارزش برای تعیین موفقیت غرفه است. در نتیجه بسیاری از شرکتها به دنبال افزودن تعداد بازدیدکنندگانی هستند که غرفه آنها را به خاطر بسپارند. تعداد بازدیدکنندگانی که غرفه را می بینند و بعد از نمایشگاه ، نام شرکت، محصولاتش یا هر دو را به خاطر می سپارند، ماندگاری در ذهن را اندازه گیری می کند.

برای رسیدن به این موفقیت و ماندگاری نیازمند یک طراحی ویژه میباشیم که در واقع حساس ترین مرحله حضور در نمایشگاه به حساب می آید، یک گروه طراحی حرفه ای غرفه نمایشگاه علاوه بر اینکه باید با ابزا ر و لوازم غرفه سازی و متریال ساخت غرفه آشنایی داشته باشد( درغیراینصورت مجری غرفه ( نجار ) به درد سرمی افتد واین در سر به غرفه نمایشگاهی نیز سرایت می کند ) تمام اصول طراحی یک غرفه را نیز لحاظ میکند، اصولی من جمله :

اصل اول : نظم است که به غرفه یکپارچگی خاصی میبخشد و غرفه را از فضای سالن نمایشگاه جدا میسازد .

اصل دوم : احترام به شعور بازدید کنندگان است به طوری که بایستی شرایط لازم جهت حضور بازید کننده در غرفه به شکلی کاملا برنامه ریزی شده در دکوراسیون غرفه یا طراحی غرفه تعبیه شده باشد .

اصل سوم : استفاده بهینه از فضای غرفه باید به گونه ای باشد که محصولات متناسب با اهمیتشان در کل فضای عمومی غرفه به صورت مناسب تقسیم شده باشد.

اصل چهارم : بایست دکوراسیون غرفه متناسب با محصول به نمایش در آمده باشد . به طوری که اگر روی محصول خاصی تاکید داریم باید در طراحی غرفه نیز این موضوع را لحاظ کنیم .

اصل پنجم : نورپردازی صحیح و هدفمند جهت ارائه خدمات یا محصولات

اصل ششم : موقعیت قرار گیری غرفه در نمایشگاه باید متناسب با محصول و فعالیت شرکت باشد .

اصل هفتم : ابعاد غرفه میبایست ارتباط مناسبی با امکانات و دکوراسیون و بازدید کنندگان احتمالی از غرفه در نمایشگاه داشته باشد .

اصل هشتم : سعی کنید در طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه خود از نمادها و مفاهیمی که متاثر از فلسفه شرکت میباشد استفاده کنید.

اصل نهم : برای بهتر نمایش دادن محصولات شرکت بایست در دکوراسیون تعبیه شده هر محصول یک نور پردازی خاص متناسب و هماهنگ با دیگر اجزاء غرفه خود در نمایشگاه داشته باشید .

اصل دهم : برای ایجاد یکپارچی در غرفه که به نوعی نشانگر تفکری منسجم و در اجزاء شرکت شماست از لحاظ ظاهری عوامل حاضر در غرفه دارای پوششی هماهنگ و یکپارچه باشند .

اصل یازدهم : دکوراسیون غرفه و محل استقرار غرفه داران باید به گونه ای باشد که بازید کنندگان در مدت حضور در غرفه شما احساس آرامش کنند .

اصل دوازدهم : در دکوراسیون غرفه نمایشگاه خود بایستی فضایی مناسب جهت مذاکرات مهمی که نیاز به آرامش خاص به دور از هیاهو های نمایشگاه دارد را تعبیه کنید .

اصل سیزدهم : استفاده از میز و صندلی و مبلمان مناسب تاثیر بسیاری ابتدا بر غرفه داران خود و بطبع بر برخورد آنها با بازدید کنندگان غرفه میگذارد .

اصل چهاردهم : برای یک حضور موفق در یک نمایشگاه غرفه خود را به یک مکان خاص تبدیل کنید . از مشاوران و طراحان کمک بگیرید تا بهترین شرایط را برای بازدیدکنندگانتان مهیا کنید .

در کنار تمامی این اصول یک گروه طراحی زبده در طول مسیر طراحی عواملی چون : رنگ (استفاده از رنگ سازمانی و ایجاد هارمونی با دیگر رنک ها ) ، نور (در خدمت نمایش محصول ) ، وسایل سمعی و بصري ، گرافیک ( تابلو های برجسته با طرح های خاص ) و شکل تقسیم بندی فضاها ( بخش اطلاعات ، بخش نمایش ، بخش پشتیبانی ، بخش آموزش ) را نیز در نظر می گیرد.

در واقع کارفرمایان محترم باید به این باور برسند که : غرفه، انبار نیست طراحی غرفه چیزی بسیار فراتر از پر کردن فضا با اشیای موجود در انبار سازمان است.غرفه، اثر هنری است .غرفه می تواند محل تجلی هنری طراح و نشان دهنده سطح دانش و بینش فرهنگی هنری و سلیقه شما باشد. غرفه، لباس کارفرماست و طراح موظف است بهترین طرح دوخت را برای آن ارائه دهد.

طراح، مشاور واقعی کارفرماست و باید به شکل صادقانه مشاوره دهد، طراحان باید خود را جای کارفرما گذاشته و حتی اگر لازم شد کارفرما را از گرفتن غرفه منصرف کند.

شرکت ما براین باور است که عمر غرفه کوتاه است ولی اثر آن تا مدتها باقی خواهد ماند ، لذا تمام تلاش خود را در جهت حک بهترین و ماندگارترین تصویر در ذهن بیننده و بازدید کننده غرفه خواهیم نمود.