مطب شما باید متفاوت باشد!

فشار بازار رقابت و مصرف کنندگانی که هر روز با انتخاب های بیشتری برای دریافت خدمات درمانی مواجه هستند، لزوم توجه به مراکز درمانی و مطب ها را بیشتر می کند.

در عرصه این رقابت، باید ایجاد یک تجربه و احساس خوب در بیمار و مراجعه کننده را در نظر گرفت. بطوریکه او از میان انتخاب های گوناگون به مطب یا کلینیک شما بازگردد و تجربه دلنشین خود را برای دیگران نیز بازگو کند.

در مرکز این تجربه خوب، اتاق انتظار مطب قرار دارد. اتاقی که در طراحی آن باید ایجاد فضایی راحت را لحاظ کرد تا به مراجعه کننده حس ارزشمندی و قدردانی القا شود.

حال سوال اینست که برای داشتن مطبی جذاب و راحت چه المان هایی را باید رعایت کرد؟

 

 

در طراحی مطب های امروزی، مسئله زمان و انتظار مراجعه کنندگان در نظر گرفته می شود. پس باید کاری کردکه نشان دهیم برای زمان آنها احترام قائل هستیم. شما می توانید با در نظر گرفتن طاقچه هایی برای کسانیکه با لپ تاپ کار می کنند یا ایجاد کنج های دوست داشتنی برای کودکانی که در مطب هستند، گذشت زمان را برای بیماران آسان تر کنید. والدین می توانند بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران، کودکان خود را سرگرم کنند.

 

دیگر اینکه توجه به نور مطب بسیار مهم است. نور یکنواخت در یک اتاق، حس بودن در یک فضای اداری را القا می کند. شما می توانید از سه دسته نور سقفی، نور روی میز و نور دکوراتیو برای تنوع در مطب استفاده کنید. به این صورت فضای اتاق انتظار چشم نواز می شود و حس راحتی و آرامش برای بیمار ایجاد می کند.

نکته دیگر استفاده از مبلمان مناسب است. درست است که شما می توانید با تعداد زیادی صندلیهای ارزان اتاق انتظار مطب را پر کنید اما قطعا استفاده از مبلمان راحت و مهمان نوازانه در رنگهای دلنشین، هم احساس راحتی بیشتری ایجاد می کند و هم بیمار حس ارزشمندی بیشتری را در قبال پولی که پرداخت می کند، دریافت می نماید. مراجعه کننده ای که قرار است ساعت ها روی مبلمان مطب شما منتظر بنشیند، قطعا در نشیمن های راحت و زیبا صبورتر و آرامتر خواهد بود.

 

 

 

راستی! تکنولوژی در مطب شما چه جایگاهی دارد؟ علی رغم باور بسیاری از طراحان مبنی بر نصب یک تلویزیون بر دیوار اتاق مطب، امروزه اکثر بیماران وقت خود را در مطب صرف اینترنت موبایل یا مطالعه در خصوص مشکلی که بابت آن به شما مراجعه کرده اند می کنند. پس وای فای رایگان و یک میز پر از مطالب مفید و خواندنی در خصوص فعالیت شما، یک پیشنهاد جامع و بروز است.

و اما پیشنهاد پایانی ما برای مطب شما، داشتن المان های هنری است. این المان ها می توانند عکس های جالب، نقاشی ها یا حتی کارهای ساختاری در سقف یا دیوار اتاق انتظار باشند. این کارهای هنری نباید چندان شگفت انگیز و عجیب باشند، چراکه مطب محل آرامش و انتظار است. چشم نوازی و ایجاد تنوع بصری، آن چیزی است که ما از هنر در مطب انتظار داریم.

 

اگر همه آنچه گفته شد را در کلیتی جامع با تلفیق رنگهای مناسب لحاظ کنید، حاصل کار مطبی می شود که کمتر کسی از رفت و آمد به آن و انتظارهای طولانی مدت دلزده می شود.

در مرحله بعد با اجرای تمام ایده های فوق مواجه هستید. هماهنگی و اجرای آنها را به چه کسی می سپارید؟!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.