طراحی داخلی ؛ دانش یا صرفا ذوق و سلیقه

آیا شما هم فکر می کنید نیازی به طراح داخلی ندارید؟

شاید در نگاه اول، طراحی داخلی را مربوط به زیبایی درون ساختمان بدانید. در این صورت احتمالا به این فکر می کنید که درکتان از زیبایی در حدی هست که بتوانید خانه  یا دفتر کارتان را طراحی کنید و چه کسی بهتر از شما سلیقه شما را می شناسد؟! و چه بهتر که به این صورت صرفه جویی کنید و بابت دکوراسیون داخلی خانه تان هزینه ای پرداخت نکنید!

 

                                                                

 خیلی از مردم وظیفه یک طراح داخلی را، ایجاد زیبایی و هارمونی می دانند. بله این درست است. اما در نظر داشته باشید که طراحی داخلی خانه و ساختمان شما، نقش اساسی در استفاده از فضای آن دارد. به طوریکه یک خانه بزرگ می تواند بخاطر دکوراسیون داخلی ضعیف، دچار کمبود جا شود و یک آپارتمان کوچک با طراحی داخلی قوی، تبدیل به محل سکونتی راحت و با فضای کامل و کافی شود.فضای داخلی خانه شما باید در عین داشتن جذابیت ظاهری، کارایی لازم را نیز داشته باشد.

 گرچه هر آنچه در جذابیت و زیبایی خانه مهم است، بستگی زیادی به مشتری و سلیقه و سبک زندگی او دارد چراکه هر شخصی سبک زندگی مخصوص به خود و نیازهایی متفاوت دارد.

البته به نظر سخت می رسد که شما با آرشیتکتی مواجه شوید که تمام نیازهای شما را شناسایی کند اما توجه داشته باشید که یک طراح داخلی یاد گرفته تا با سلیقه و خواست مشتری پیشنهادهایش را  ارائه دهد. همچنین در نظر داشته باشید که ایده های یک طراح داخلی زمانی مفید واقع می شود که در واقعیت اجرا شده و به عمل درآید. این بدان معناست که شاید در مرحله ایده پردازی چندان مانوس به نظر نرسد اما در عمل چنین نخواهد بود.

البته همراهی با سلیقه شما و سبک زندگی شما، درنهایت به سمت اصول دکوراسیون داخلی در همه زمینه ها از رنگ آمیزی و هارمونی و نورپردازی گرفته تا الا آخر، سوق داده خواهد شد.

در نهایت همه این ها بستگی دارد به خروجی دلخواه  شما از فضای خانه یا محیط مورد نظرتان و صد البته، توانایی مالی شما در پرداخت هزینه های پروژه!

 

                                         

 

متاسفانه یا خوشبختانه، هزینه کار با بهترین طراحان داخلی، بسیار کمتر از پایین آوردن یک دیوار یا ساختن دیواری نو، تنها دو سال پس از تمام شدن ساخت خانه تان است.

بسیاری از مردم دچار این اشتباه می شوند که با ذخیره پول بیشتر و بکارگیری ایده هایی که از اشخاص و منابع مختلف به دست می آورند، می توانند فضای داخلی مورد نظرشان را طراحی کنند. اما نتیجه آن به خاطر اشتباهات و عدم انجام کار حرفه ای و هماهنگ، به مراتب هزینه های بیشتری به بار می آورد. و عموما با تمام تلاشی که می کنند و زمان و هزینه ای که صرف می کنند، احساس نارضایتی دارند.

به هر حال اگر دقیقا می دانید چه می خواهید، می توانید طراحی و دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان را به عهده بگیرید و برای اجرای آن اقدام کنید. اما ایده ی بهتر این است که حداقل از یک طراح داخلی به عنوان راهنمای اصلی مشاوره بگیرید و قستهای جزئی تر کار را با نظر خودتان انجام دهید.

بگذارید به شما دلیل این همه اصرار بر استفاده از نظرات طراح  داخلی را بگویم!

یک طراح دکوراسیون داخلی عادت به دیدن چیزهایی دارد که شاید شما هیچ گاه متوجه آن نشوید. این نگاه یک نگاه کلی است که از ابتدا برای تمام جزئیات برنامه دارد و ضمن زیباسازی فضا و کارآمدی آن، کمک می کند تا پول شما در جهت هزینه برای موارد ضروری تر صرف شود.

همچنین مسئولیت اجرای ایده های ذهنی و هماهنگی آن با گروههای اجرایی مختلف کاری نیست که برای هر شخصی مقدور باشد و آرامش حاصل ازسپردن کار به افراد حرفه ای به هزینه آن می ارزد.

بله؛ طراحی داخلی  بسیار بیش از آنچه درنگاه اول به نظر می رسداهمیت دارد و به راحتی می تواند در مقام قیاس با معماری قرار بگیرد.

در نتیجه به کار گرفتن یک طراح داخلی خوب می تواند ایده ای قابل اعتماد برای ساختن خانه ای نو یا نوکردن مدل و بازسازی خانه ای که در آن سکونت و یا حتی ملکی که قصد فروش آن را دارید باشد. با مشاوره و اجرایی فوری، می توانید ملک در حال فروش خود را سرآمد ملک های رقیب قرار دهید!

در هر زمینه ای سپردن کار به حرفه ای های آن ریسک کمتری به دنبال خواهد داشت. دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر شما هم مستثنی نیست.با سپردن آن به متخصص، در پول، زحمت و زمانتان صرفه جویی کنید.

در نهایت دلیلی بهتر از این وجود ندارد که یک طراح داخلی با مهارت و هنر خود می تواند کمک کند تا شما در محیط خانه تان، داستان منحصر به فرد خود را داشته باشید. داستانی دیداری و بصری که هر شخص با ورود به آن، متوجه شخصیت خانه و داستان دل انگیز شما خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.